Kurulan her marka, açılan her işletme bilinirliğini artırmak ve müşterilerine daha kolay ulaşmak için internette kendine yer ediniyor. Blog kültürünün yaygınlaşması ile sadece markalar değil bireyler de web dünyasına akın etmeye başladı, bu yenilikler sayesinde web sitesi kavramı popülerleşti.

Web sitesi, en yalın anlatımı ile resimlerin, metinlerin, seslerin ve videoların yer alabildiği bir iletişim panosudur. Web siteniz duygularınızı, düşüncelerinizi, mesajlarınızı ister yazılı ister sesli ister görsel şekilde karşı tarafa ulaştırmanıza yarar, tamamen kendinizi yahut markanızı yansıtacak, özgün bir web site oluşturmanız artık çok kolaydır. Kendiniz oluşturamıyorsanız dahi bir profesyonelden yardım alarak dilediğiniz gibi bir site yaptırabilirsiniz.

Web site kurarken karşınıza en sık çıkacak iki kavram “hosting” ve “domain”dir. Basitçe anlatacak olursak “domain” alan adı, “hosting” ise sunuculardan web siteniz için ayrılan alandır.

Web sitesi açmak, sizi insanlara tanıtmanın yanında birçok maddi imkân da sunar. Web sitenizi büyütüp belli bir kemik kitle edindikten sonra dilerseniz satabilirsiniz ya da büyüttüğünüz web sitenize isterseniz markalardan isterseniz Google’den reklam alabilirsiniz. Web sitenize destek olarak açtığınız sosyal medya hesaplarınızı da büyütmek ayriyeten gelir sağlamanıza yardımcı olacaktır. Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden paylaşacağınız sponsorlu gönderiler de gelirinizi arttırmanın yollarından biri.

Web siteniz üzerinden ya da sosyal medya hesaplarınızdan satış yaparak gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde büyük markalar dahi gelirinin büyük kısmını online satışlardan elde etmekte, bu nedenle web sitelerini yaptırmak ve sürekli geliştirmek için önemli bütçeler ayırmaktadır. Siz de web sitenize gerekli yatırımları yaptıktan ve gerekli özeni göstererek sitenize değer kattıktan sonra web siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz.